Artykuły: Bieżące wydarzenia

"KWIAT KOBIECOŚCI" W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W PŁOŃSKU

W dniu 21 kwietnia 2016r. w ramach programu edukacyjnego "Młoda i Zdrowa" skierowanego do uczennic w wieku 16-19 lat, do naszej szkoły przyjechały Panie z Ogólnopolskiej Organizacji "Kwiat Kobiecości". Zasadniczą część spotkania poświęconą problematyce zachorowań na raka szyjki macicy i możliwości wczesnego wykrycia choroby- poprowadziła Pani Prezes Ida Karpińska.

Wycieczka do Zakładu Tychy FCA Poland S.A.

W dniach od 20 do 22.04.2016 r. uczniowie Technikum ZS Nr 1 w Płońsku (kl. I TF/S, kl. II TM/S, kl. III TI/TS) w ramach przedmiotów zawodowych odbyli wycieczkę do Zakładu Tychy FCA Poland S.A., gdzie mogli  oglądać produkcję samochodów osobowych: Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon, Forda Ka. Jest to jeden z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 35 sekund zjeżdża jeden samochód. W fabryce jest 12 linii montażowych, które są uruchamiane w zależności od zamówienia. Silniki do tych samochodów są produkowane we Włoszech i Bielsko – Białej (silniki wysokoprężne Multijet 1.3 SDE, silniki benzynowe TwinAir 0.9 SGE).

Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 16.04.2016 roku w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica odbył się Dzień Otwarty Szkoły. O godz. 10.00 Pani Marzanna Szacherska – Dyrektor Szkoły ciepło powitała licznie przybyłych gimnazjalistów, zaprezentowała kierunki kształcenia oraz szeroką działalność społeczności szkolnej i zaprosiła do zwiedzania obiektów szkolnych.

Cinderella Today is back!!!

To nie “prima aprilisowy” żart! W piątek, 1 kwietnia 2016 r. o godz. 9.30 i  o 11.00, a następnie w tych samych godzinach 4 kwietnia, w sali teatralnej kościoła parafialnego św. M. M. Kolbe w Płońsku, Grupa Teatralna języka angielskiego A & A po raz drugi zaprezentowała się w spektaklu Cinderella Today 2. W piątek na widowni zasiedli kolejno gimnazjaliści z „płońskiej jedynki i dwójki”, Nacpolska, Naruszewa i Polesia oraz uczniowie klasy językowej z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku. W poniedziałek 4 kwietnia popisy aktorów obejrzeli ich koledzy z ZS nr 1. Zapowiadająca piątkowy występ pani Marzanna Szacherska, dyrektor ZS nr 1, zwróciła uwagę na edukacyjny aspekt przedstawienia i życzyła uczniom dobrej zabawy oraz pożytecznej lekcji języka angielskiego.

„Ach Panie Panowie” - recital Stanisława Górki oraz warsztaty teatralne

W środę 6 kwietnia aula w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku zamieniła się na kilka godzin w salę teatralną. Na scenie wystąpił Stanisław Górka, aktor telewizyjny, teatralny i filmowy, znany Zbyszek- kościelny z „Plebanii”. Aktor przedstawił  liryczny recital „Ach Panie Panowie” , w którym wykonał utwory ze swoich spektakli, a także piosenki towarzyszące mu od czasów jego młodości, autorstwa takich mistrzów jak Marian Hemar, Konstanty Ildefons Gałczyński, Bułat Okudżawa, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora.