Ślubowanie klas pierwszych i drugich w Zespole Szkół nr 1

13 października 2021r. o godzinie 11.00 uczniowie klas pierwszych i drugich złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Elżbieta Wiśniewska- Starosta Powiatu Płońskiego, insp. Jarosław Brzozowski - Komendant Powiatowej Policji w Płońsku, ppłk SG Krzysztof Jurkowski- Komendant Placówki SG Warszawa- Modlin, p. Agnieszka Poliszewska- Ostrowska, przedstawiciel Rady Rodziców oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie to uroczystość wyjątkowa, budująca tradycję i wspólnotę, którą tworzy w tym dniu cała szkolna społeczność. Prowadzącymi tego dnia byli uczniowie klasy II LW: Małgorzata Marcinkowska, Jakub Jędrzejewski, funkcję dowódcy pełnił Jakub Mikołajczyk, również z klasy II LW.

Pani dyrektor Ewa Głuchowska zaznaczyła w swoim przemówieniu, że po raz pierwszy
w historii szkoły ślubowanie oprócz klas pierwszych złożyli także przedstawiciele klas II, którzy ze względu na pandemię nie mogli w ubiegłym roku uczestniczyć w tak wyjątkowym wydarzeniu.

Po złożeniu uroczystej przysięgi, uczniowie klasy III LMg: Gabriela Jóźwiak, Łukasz Garłowiecz, Bartłomiej Ksybek, Jakub Piliński, przekazali sztandar szkoły uczniom klasy III LMp : Sebastianowi Dziergowskiemu, Sylwii Ślepowrońskiej i Natalii Murawskiej.

Od września tego roku w klasach o profilu policyjnym i służby granicznej wprowadzono nowy regulamin, który zakłada, że uczniowie klas pierwszych mundurowych są zobowiązani do złożenia roty przygotowanej na mocy porozumienia Powiatowej Policji i Służby Granicznej, dlatego po zakończonym ślubowaniu p. A. Witólska- wychowawca klasy wspólnie
z komendantem policji i straży granicznej  uroczyście wręczyła akty ślubowania swoim wychowankom.

Dzisiejszy dzień był niezwykle uroczysty i dostojny. Młodzież usłyszała życzenia
od zaproszonych gości, a także od swoich starszych kolegów, którzy zaznaczyli, że uczniowie na pewno skorzystają ze zdobytej w tej szkole wiedzy, doświadczeń i mądrości, a dzięki temu będą mogli dalej rozwijać się i realizować swoje marzenia, w myśl słów patrona Zespołu Szkół nr 1: Stanisława Staszica: ,, …by dobro czynić ludziom”.

Na zakończenie uroczystości zostały złożone życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiciel klasy II LW: Oktawia Skibińska odczytała życzenia przesłane z tej okazji od dowódcy 5.Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, natomiast Jakub Leszczyński reprezentujący wspólnie z Karoliną Rachocką i Jakubem Więcławem nowo wybrany Samorząd Uczniowski, na ręce pani dyrektor,  przekazali dla wszystkich nauczycieli
i pracowników szkoły życzenia i wręczyli piękny bukiet kwiatów.

Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim  młodzież mogli skosztować staropolskiego bigosu przygotowanego dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców i zaangażowaniu uczniów klas gastronomicznych pod nieocenionym okiem ich nauczycieli. Dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców: p. Anecie Jerzak, a także nauczycielom: p. E. Borawskiej,  p. M. Kon i p. J. Kierszak.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się dzięki współpracy wychowawców klas pierwszych
i drugich
: p. A. Gizińskiej, p. A. Witólskiej, p. N. Gadomskiej, p. M. Kon, p. E. Makowskiej, p. M. Zielińskiej- Nosarzewskiej, p. A. Kraszewskiemu, p. E. Kraszewskiej, p. Kunkowskiej, p. A. Markowskiej, p. D. Gut- Pacuszce, p. A. Daleckiemu, p. M. Staniszewskiej, p. S. Kapuścińskiemu, p. L. Pareckiej- Łaszczyk i p. L. Bąk.

Ponadto dziękujemy za nieocenioną pomoc: p. A. Markowskiemu, p. K. Lewandowskiemu i p. J. Płuciennikowi. Koordynatorami uroczystości byli: p. A. Markowska i p. P. Żochowski.

W dniu 13 października 2021 r. wspólnie zapisaliśmy kolejną kartę w historii Zespołu Szkół
nr 1 im. S. Staszica w Płońsku.

Komisja ds. promocji