PRZEŁAJE, PRZEŁAJE, PRZEŁAJE

Druga połowa października to czas rywalizacji międzyszkolnej w biegach przełajowych. W dniu 16.10.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu i Płońska w indywidualnych biegach przełajowych będące równocześnie eliminacjami do zawodów rejonowych.

Na trasach biegowych w dolinie Płonki koło MCSiR świetnie spisali się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku. Z trzydziestoosobowej reprezentacji, 9 uczniów wywalczyło awans do dalszego etapu rywalizacji międzyszkolnej. Mistrzem powiatu w kategorii klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych został Damian Wiśniewski z kl. I LW . Trzecia na podium w swojej kategorii wiekowej była uczennica klasy II LP - Magdalena Cywińska. Opiekunami zwycięzców byli: p. E.Kunkowska i p. A.Markowski.

Dalszym etapem zmagań biegaczy były zawody rejonowe, które odbyły się 22 października w Ciechanowie. Przy sprzyjającej pogodzie nasi długodystansowcy po raz kolejny zademonstrowali swoje umiejętności. Na szczególne uznanie zasługuje Damian Wiśniewski. Uczeń klasy I LW był bezkonkurencyjny w swoim biegu i wywalczył tytuł mistrza Rejonu Ciechanowskiego. Opiekunem zwycięzcy był p. A.Markowski.

Natomiast na Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych rozegranych 29 października w dolinie Płonki przy MCSiR, po zaciętej i bardzo emocjonującej walce, sztafety dziewcząt i chłopców zajęły 3 miejsca. Dwie pierwsze drużyny awansowały do zawodów rejonowych. Opiekunami zawodników byli: p. P. Kozera i p. A. Markowski.

W indywidualnych zawodach rejonowych wzięli udział: Paulina Falęcka (kl. I TF), Paulina Figacińska (kl. I TF), Magdalena Cywińska ( kl. II LP), Magdalena Sulkowska  ( kl. II w), Wiśniewski Damian (kl. I LW), Ostrowski Damian  (kl.  I TMT), Brzeziński Patryk ( kl. I LW), Sikorski Szymon ( kl.  III TR), Czerniakowski Krystian  (kl. II TR).

Natomiast skład sztafety na Mistrzostwach Powiatu prezentował się następująco:

DZIEWCZĘTA: Magdalena Cywińska, Paulina Falęcka, Paulina Figacińska, Katarzyna Mariańska, Ewelina Tomaszewska, Katarzyna Stangreciak, Magdalena Sulkowska, Agnieszka Wirszewska, Karolina Masiak, Agata Włodkowska.

CHŁOPCY: Damian Baryga, Patryk Brzeziński, Dominik Brzeziński, Krystian Czerniakowski, Patryk Dąbrowski, Radosław Kowalski, Kamil Kłodarski, Adrian Markuszewski, Szymon Sikorski, Radosław Rutynowski.

WSZYSTKIM UCZNIOM DZIĘKUJEMY

ZA REPREZENTOWANIE SZKOŁY NA TERENIE MIASTA, POWIATU I DAWNEGO WOJEWÓDZTWA CIECHANOWSKIEGO.

zobacz zdjęcia...

Przygotował: Arkadiusz Markowski