Ogólnopolski Dzień Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 8.01.2020 r. w Warszawie na stadionie PGE Narodowym uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Wśród organizatorów wydarzenia znaleźli się: frse, Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Zespół Szkół nr 1 reprezentowała dyrektor pani Marzanna Szacherska oraz pani Agnieszka Urban.

Wzięły one udział w kilku sesjach tematycznych: Upowszechnianie i wykorzystywanie rezultatów projektów edukacyjnych, Europass- dokumenty w programie Erasmus+, Mobilne technologie w projektach eTwinning.

Wydarzeniem towarzyszącym była ceremonia wręczenia nagród w konkursie SELFIE+, który był ogłoszony dla beneficjentów programów. Targi dobrych praktyk dały możliwość poznania interesujących projektów, wymiany doświadczeń oraz będą inspiracją do podejmowania nowych działań w ramach programów edukacyjnych.

Mobilne Centrum Edukacyjne zaskoczyło nas nowoczesnymi technologiami, które można wykorzystać w praktyce szkolnej. Bardzo dużo nowych informacji, ciekawej wiedzy, teraz tylko potrzeba nam trochę czasu na praktyczne działania z wykorzystaniem europejskich funduszy...

Przygotowała

Marzanna Szacherska