X Olimpiada Przedsiębiorczości – 4/12/2014.

W dniu 4 grudnia 2014 odbył się szkolny etap X Olimpiady Przedsiębiorczości organizowany przez SGH w Warszawie. Z naszej szkoły wzięło udział 24 uczniów. Organizatorem był pan Stanisław Urban.

W założeniach Olimpiada Przedsiębiorczości łączy w sobie następujące cele:

1) uświadomienie młodzieży konieczności zachowywania się w sposób przedsiębiorczy, jeżeli chce ona realizować własne cele w życiu prywatnym i zawodowym;
2) rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych;
3) doskonalenie u młodych ludzi umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze;
4) rozwijanie u młodzieży zdolności myślenia analitycznego i syntetycznego, planowania oraz realizacji przedsięwzięć, rozwiązywania w sposób twórczy problemów, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i na ich podstawie podejmowania decyzji, współdziałania w zespole oraz negocjacji;
5) tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej;
6) lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata, do których należą tendencja do integracji i globalizacji życia społecznego, wzrost roli wiedzy i informacji oraz coraz szybszy postęp naukowo-techniczny;
7) zachęcanie młodzieży do studiowania w uczelniach ekonomicznych.

Tak różnorodne cele Olimpiady powodują, że uczestnicy są oceniani nie tylko pod kątem posiadanej wiedzy i umiejętności jej przełożenia na praktyczne umiejętności, ale także badane są reprezentowane przez nich postawy i zachowania przedsiębiorcze. Z tego powodu formy zadań na Olimpiadzie są zróżnicowane. Wiedza jest sprawdzana poprzez testy; postawy i zachowania przedsiębiorcze są badane poprzez przygotowywane przez uczestników projekty, a także rozwiązywanie przygotowanych case\'ów i prezentacje na zadany temat.

Hasło - Zarządzanie zmianą odnosiło się przede wszystkim do następujących zagadnień:

1) wdrażania nowych przedsięwzięć,
2) postaw wobec zmian,
3) restrukturyzacji.

W konkursie wzięli następujący uczniowie:

1) Przemysław Białoskórski
22) Patryk Walczak
23) Patryk Boćkowski
24) Julita Sobolewska

W szkolnej komisji wzięli udział: pani Agnieszka Urban i Katarzyna Zalewska oraz odpowiedzialny za etap szkolny pan Stanisław Urban.

Dziękujemy młodzieży za udział w konkursie.

Przygotowała
Agnieszka Urban