Artykuły: Promocja szkoły

77. rocznica zbrodni hitlerowskiej na mieszkańcach Płońska

W dniu 19.01.2022 r odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę zbrodni hitlerowskiej na mieszkańcach Płońska.Zbrodnia na Piaskach, została dokonana pomiędzy 16 a 18 stycznia 1945 roku, przed wejściem Armii Czerwonej do Płońska. 78 mężczyzn, w większości żołnierzy AK więzionych w płońskim więzieniu, przewieziono na teren byłego ogrodu powiatowego i strzałami w tył głowy wykonano na nich egzekucję.Płońszczanie pamiętają o tych tragicznych wydarzeniach, dlatego w dzisiejszej uroczystości pod pomnikiem zamordowanych  uczestniczyli przedstawiciele Sejmu i Senatu, władze Samorządowe Miasta i Powiatu, a także poczty sztandarowe instytucji, w tym naszej Szkoły.
Młodzież klas mundurowych pełniła honorową wartę przy pomniku zamordowanych oraz odbierała kwiaty i wieńce. Na zakończenie uroczystości zapalono znicze, żeby uczcić pamięć ofiar zbrodni niemieckiej.Szkołę reprezentowali uczniowie klas II LW i III LMP z opiekunami: panią wicedyrektor Agnieszką Rykowską, panem Piotrem Żochowskim i panem Krzysztofem Lewandowskim.