Wycieczka na spektakl ''Dr Jekyll and Mr Hyde''

W dniu 4 listopada 2013 uczniowie z klas I LP, II LP, II TI, III LW, III LS, IVTI, IVTR w liczbie 35 osób uczestniczyli w wycieczce do Teatru Studio Buffo w Warszawie. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu w języku angielskim Dr Jekyll and Mr Hyde.

Było to fantastyczne widowisko o dwoistości ludzkiej natury, nawiązującym do książki szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona. Głównym bohaterem jest szanowany prawnik, doktor Jekyll, który tworzy eliksir. Narkotyk ten stopniowo przemienia go w jego mroczną połowę nazywaną Pana Hyde'a, w której wyzwala swoje złe emocje. Z czasem uzależnia się od narkotyku i postać Hyde'a przejmuje nad nim większą kontrolę niż jego własna, doktora Jekylla. W miasteczku dochodzi do tajemniczych zbrodni, dokonywanych przez owe uosobienie zła.

Pomimo bardzo trudnej angielszczyzny i dość skomplikowanego wątku, przedstawienie zaintrygowało młodzież, która z zaciekawieniem oglądała spektakl, wsłuchiwała się w język obcy mówiony oraz podziwiali grę aktorską.

Wycieczkę zorganizowała Małgorzata Zielińska-Nosarzewska, a opiekę nad uczniami sprawowały Anna Jackiewicz-Ochidi i Magdalena Jeżak.

Przygotowała

Agnieszka Urban