Konkurs ,,Świadkowie Niepodległej”

W dniu 17 listopada 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki organizowany przez Wydział Katechetyczny w Płocku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera.

Celem konkursu było pielęgnowanie postaw i inicjatyw patriotycznych w rodzinie i społeczeństwie, kształtowanie postaw społecznych, moralnych i kulturowych wśród młodzieży oraz umiejętność wykorzystania dostępnej literatury dotyczącej bogactwa nauczania Kościoła Katolickiego zgodnie z tematyką konkursu.

Zadanie konkursowe dotyczyło napisania pracy literackiej przybliżającej sylwetki duchownych, których życie i działalność powiązane były z krzewieniem wartości patriotycznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych diecezji płockiej,  II i III klasy gimnazjum oraz młodzież szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II LW- Martyna Matusiewicz, która zdobyła wyróżnienie.

Opiekunami merytorycznymi Martyny byli: nauczyciel języka polskiego- p. A. Dobrowolska oraz ks. A. Żywiałowski.

Gratulujemy!

Komisja ds. promocji szkoły