Porządkowanie grobu rodziny Goździewskich 31.10.12

W dniu 31.10.2012 r. młodzież naszej szkoły z klasy I Liceum Wojskowego oraz nauczyciele p. Adianna Osmycka oraz p. Monika Gołębiowska – Łaska uczestniczyły w porządkowaniu zabytkowego grobu rodziny Goździewskich na cmentarzu parafialnym w Płońsku.

Cmentarz ten zgromadził galerię wielu nagrobków o różnorodnej formie. Widać zmieniające się style i nurty sztuki.

Opieka nad zabytkowym grobem związana jest z kilkuletnią współpracą naszej szkoły z Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.
Z funduszu szkolnych zakupione zostały znicze oraz kwiaty, które uczniowie złożyli na grobie.
Jest to bardzo dobra inicjatywa, która uświadamia młodzieży jakie znaczenie ma cmentarz dla kolejnych pokoleń. Jest również swoistą lekcją historii naszego miasta i biografią ludzi kiedyś żyjących w Płońsku. Dowodem pamięci o tych co odeszli jest troska o należyty wygląd miejsca ich spoczynku.

” Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milknął w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy