Wyjazd do Teatru Roma

18 maja 2017r. uczniowie klasy II LW wspólnie z przedstawicielami klasy III TR wzięli udział w zorganizowanej wycieczce do Warszawy. Głównym celem było obejrzenie spektaklu, który bije rekordy oglądalności. Mowa o musicalu ,,Mamma Mia”.

Jednak zanim młodzież dotarła do teatru, nauczyciel języka polskiego, p. Anna Dobrowolska, zorganizowała dla uczestników dwie lekcje muzealne: podróż przez 1000 lat historii żydowskiej w Muzeum Żydów w Warszawie oraz znakomitą lekcję z dziedziny sztuki: Mit czy dokument? - powstanie styczniowe w malarstwie. Były to zajęcia dla młodzieży prowadzone przez wykładowców z ASP w ramach programu ,,Kultura Dostępna”.

Uczniowie interpretowali dzieła malarskie w odniesieniu do znajomości zagadnień z zakresu historii sztuki i przygotowywali się do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Wieczorem grupa obejrzała spektakl, który i tym razem przyciągnął tłumy widzów. Głównym celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej wśród młodzieży. W związku z zainteresowaniem młodzieży, zaplanowano kolejny wyjazd, tym razem do Opinogóry i Gołotczyzny.

Przygotowała: A.D.