Martinstag w ZS Nr 1 z muzyką, lampionami i ze słodyczami.

11 listopada świętuje się w Niemczech i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu, Dzień Świętego Marcina.

Martinstag  to dzień upamiętnienia świętego Marcina z Tours, który w akcie miłosierdzia oddał połowę swojego  płaszcza marznącemu żebrakowi.

W Niemczech nie jest to dzień wolny od pracy, ponieważ jest to święto typowo kościelne, ale organizowane są pochody z różnymi atrakcjami nawiązującymi do legendy o tym bohaterze.

13 listopada 2018 r uczniowie klas I LP, I LW, II LP, II LW w ZS nr 1 w Płońsku  przygotowali wystawę wykonanych przez siebie projektów polsko - niemieckich nawiązujących do genezy i tradycji tego święta oraz prezentację multimedialną, która ukazywała  głównego bohatera  i historię jego życia.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała