Rozpoczęcie mobilności zagranicznej – 04.10.2021r.

Uczniowie klas technikum w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk z klas II TŻ, III TŻg,III TŻp, III TLg, III TLp i IV TL w dniu 4.10.2021 roku rozpoczęli mobilność.

Uczestnicy mobilności wraz z opiekunami Panem Piotrem Jaszczurem, Panią Magdaleną Jeżak oraz Panem Jackiem Awdejukiem bezpiecznie dotarli do miejsca docelowego realizacji praktyk zawodowych – do miejscowości Paralia Katerinis w Grecji.

Po zakwaterowaniu w hotelu Orfeas Blue Resort odbyło się spotkanie powitalne uczniów z Partnerem greckim. Uczniowie otrzymali zestaw informacji ułatwiających zapoznanie się ze strukturą miejsca zakwaterowania oraz najbliższą okolicą, otrzymali informacje na temat miejsc praktyk oraz transportu do miejsca praktyk, zostali podzieleni na grupy i uczestniczyli w pierwszych zajęciach, podczas których nabywali nowe kompetencje zawodowe w międzynarodowym zespole. Pierwszy dzień zakończył się wieczornym spacerem po greckiej plaży. :)

Uczestnikom mobilności i opiekunom życzymy przede wszystkim bezpiecznego pobytu na praktykach zagranicznych. Będziemy czekać z niecierpliwością na podsumowanie pierwszego tygodnia. J