DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska szkolnego, głównie uczniów stających przed koniecznością dokonania wyboru kolejnej ścieżki kształcenia, w przyszłości wykonywanego zawodu,  Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku przedstawia ofertę realizacji działań z zakresu przygotowania uczniów do wyboru drogi zawodowej i roli pracownika.

Ponieważ wśród priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2017/18 znalazło się wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek, proponujemy  udział uczniów klas III gimnazjum w FESTIWALU  ZAWODÓW, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 14 kwietnia o godzinie 10.00. Taką formę przyjęliśmy dla tegorocznego Dnia Otwartego Szkoły.

Z udziałem wielu instytucji (Powiatowa Komenda Policji, II Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu, Centrum Kształcenia Praktycznego w Płońsku), przedsiębiorców ( AMP Logistyka, Elanders, Rogowski Manufaktura Dobrego Stylu, Rolmech i innych), doradców zawodowych, psychologa, pedagoga, przedstawicieli Urzędu Pracy, Ochotniczego Hufca Pracy, Cechu Rzemiosł Różnych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,  przedstawimy możliwości, korzyści z wykonywania wielu zawodów. Uczniowie, którzy nie wiedzą do tej pory, z jakim kierunkiem kształcenia chcieliby wiązać swoją przyszłość, będą mogli skorzystać ze wsparcia doradcy zawodowego. Wykorzystamy narzędzia diagnozujące możliwości młodzieży, badające ich kompetencje i uzdolnienia. Wskażemy potrzeby i możliwości obecnego rynku pracy. Przedstawimy również ofertę edukacyjną, którą proponuje na rok szkolny 2018/2019 ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 w Płońsku.

Na uczestników czekać będzie wiele niespodzianek i atrakcji.