Artykuły: Internat-Archiwum

Turniej tenisa stołowego - internat

We wtorek 5 marca odbył się turniej tenisa stołowego w Internazie ZS  nr 1. Swoje umiejętności w tenisie stołowym sprawdziło sześciu wychowanków. Turniej rozgrywany był w systemie do dwóch wygranych setów. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie i dlatego o wygranej decydował dodatkowy trzeci set.

Z życia mieszkańców internatu.....

Podsumowując pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019 można powiedzieć że to był dla nas dobry czas. Wiele się działo…..

Początek roku to „Dyniowe ucztowanie”, Otrzęsiny wychowanków klas I, spotkanie internatów (mecz piłki siatkowej- 4 październik) oraz wygrana naszej wychowanki Eli Kamińskiej w Konkursie Nadleśnictwa Płońsk….ale o tym już pisaliśmy.

Konkurs plastyczny „Moje wędrówki po lesie”

12 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Moje wędrówki po lesie”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Płońsk.
I miejsce w kategorii dla uczniów szkół średnich zdobyła Elżbieta Kamińska uczennica klasy I LP Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.
Prace nagrodzonych uczniów zostały przedstawione w kalendarzu na rok 2019 wydanym przez organizatora konkursu.
Opiekę nad uczennicą sprawowała p. Joanna Kierszak

Otrzęsiny ,,Pierwszaków"

22 października w internacie odbyła się uroczystość powitania wychowanków klas pierwszych. „Pierwszaki” by stać się pełnoprawnymi mieszkańcami internatu musieli przebyć ciężką drogę i między innymi: wypić mleko z miseczki, narysować lewą ręką portret wychowawcy, zatańczyć z wychowankiem ze starszej klasy czy zjeść koci przysmak. Wszyscy odważnie udowodnili, że zasługują na to, by wstąpić w zaszczytne mury Internatu i złożyli przysięgę ślubując m.in. sumienność w chodzeniu do szkoły i pomoc innym.

,,Dyniowe ucztowanie"

12 września 2018r. w internacie Zespołu Szkół nr1 grupa dziewcząt i chłopców, pod opieką Pani Joanny Kierszak oraz Adrianny Osmyckiej wykonała dekorację jesienną. Głównym elementem były dynie, które ozdobiły stołówkę szkolną.