Z życia mieszkańców internatu.....

Podsumowując pierwszy semestr roku szkolnego 2018/2019 można powiedzieć że to był dla nas dobry czas. Wiele się działo…..

Początek roku to „Dyniowe ucztowanie”, Otrzęsiny wychowanków klas I, spotkanie internatów (mecz piłki siatkowej- 4 październik) oraz wygrana naszej wychowanki Eli Kamińskiej w Konkursie Nadleśnictwa Płońsk….ale o tym już pisaliśmy.

W internacie odbyło się jeszcze wiele innych uroczystości, spotkań.

14 listopada młodzież by umilić sobie wieczorne popołudnie wybrała się do kina na polską komedię romantyczną „Planetę Singli 2”pod opieką p. Joanny Kierszak i P. Małgorzaty Muniowskiej. Był to miły akcent przed zbliżającymi się świętami jak również super dawka śmiechu – idealna na długie i szare wieczory.

26 listopada odbył się w internacie „Maraton Uśmiechu” w którym chętni wychowankowie mogli zaprezentować swoje dowcipy jak również wykazać się odwagą i zaprezentować się przed całą społecznością internatu. Udział w nim wzięli: Patryk Krawczyk – ogłoszony najlepszym kawalarzem, Paweł Białecki, Dominik Szczypiński, Ela Kamińska, Wiktoria Trzeciak oraz p. Jarosław Płuciennik – organizator maratonu.

Wieczór ten zakończył się Andrzejkami .W tym roku p.Joanna Kierszak wraz z wychowankami przygotowała kilka zabaw: przelewanie wosku, wróżba z balonów, magiczne kubki, buty, skórka od jabłka, przyszłe zawody, przebijanie serc oraz spotkanie z wróżką.

Koniec semestru to również „spotkanie” z decoupagem w ramach programu „Moje rękodzieło”, na których wychowankowie poznali technikę zdobienia, wykonali zakładki do książek i chusteczniki.

Grudzień rozpoczęliśmy losowaniem mikołajkowym,w którym udział wzięli wszyscy wychowankowie, wychowawcy oraz p.Kierownik.

4 grudnia  młodzież pod opieką p.Jacka Awdejuka wybrała się na spotkanie integracyjne internatów – rozegrano mecz piłki siatkowej….ale to nie koniec pozytywnych chwil.

20 grudnia odbyła się wspólna Kolacja Wigilijna.  Po odczytaniu fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa przez wychowankę Magdalenę Starzewską, Dyrektor Szkoły – p.Marzanna Szacherka oraz Kierownik Internatu – p. Małgorzata Muniowska złożyły wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Zgodnie ze świąteczną tradycją podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do uroczystej wieczerzy wigilijnej, przygotowanej przez panie kucharki. Wśród potraw podanych na stół znalazły się: pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku, barszczyk czerwony, paszteciki,  kapusta z grochem, śledzie w oleju, owoce oraz ciasto.

Podczas kolacji wspólnie odśpiewaliśmy kolędy. W tym roku młodzież pod opieką p.Jarosława Płuciennika oraz p.Joanny Kierszak przygotowała dwie kolędy: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Skład „chórku”: Anna Niewiadomska, Dominika Kurek, Daria Grzymkowska, Wiktoria Dolna, Agata Puszcz, Angelika Cywińska. Na gitarze akompaniował Dominik Szczypiński.

Młodzież w tym dniu pożegnała również odchodzącą na emeryturę kucharkę p.Bożenę Bartczak.

Niespodzianką dla wychowanków była wizyta Mikołaja, który rozdał młodzieży paczki ze słodyczami oraz prezenty Mikołajkowe.  W rolę św.Mikołaja wcielił się Paweł Białecki.

Opiekunowie – Joanna Kierszak, Adrianna Osmycka, Jarosław Płuciennik, Jacek Awdejuk, Adrian Dalecki, Małgorzata Muniowska.

Koniec semestru to bardzo intensywna praca wychowanków przygotowujących profilaktyczną debatę oksfordzką – „Fonoholizm -  czy to już epidemia”. Udział w niej wzięli : Anna Niewiadomska, Dominika Kurek, Magdalena Starzewska, Sych wiktoria, Dominik Szczypiński, Paweł Białecki, Bartłomiej Krajczyński. Opiekunowie : Joanna Kierszak, Jarosław Płuciennik, Adrianna osmycka oraz p.pedagog – Monika Gołębiowska-Łaska.

Dokładniejsze informacje odnośnie debaty profilaktycznej:

http://zs1plonsk.pl/articles.php?article_id=1104 , https://plonszczak.pl/artykul/debata-w-zs-nr-1/601206

Bardzo dziękujemy młodzieży za wielkie zaangażowanie w Życie Społeczności Internatu!!!

Przygotowała: Joanna Kierszak