DZIEŃ KUKURYDZY I BURAKA

W dniu 17 września 2015 r. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku, już po raz siedemnasty zorganizował Dzień Kukurydzy i Buraka. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica, wzięli w nim udział.

Opiekunami klas technicznych i zawodowych byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Wiesław Szczepankowski, p. Zbigniew Pawlak, p. Marcin Wiśniewski i p. Zbigniew Dąbrowski i p. Arkadiusz Markowski.

Uczniowie ZS nr 1 mieli okazję posłuchać wykładu na temat ochrony buraka i kukurydzy przed chwastami, obserwowali pokaz zbioru buraków i pokaz pracy agregatów uprawowych oraz orki siewnej połączonej z wałowaniem.

Szczególny wkład w organizację imprezy miała klasa IIITR, która w czasie przygotowań odbywała praktyki zawodowe na terenie ośrodka Poświętne.

Pod koniec imprezy nad polami ośrodka pojawił się wiatrakowiec Zen 1, maszyna latająca wykorzystywana do biologicznej ochrony roślin. Każdy zainteresowany mógł porozmawiać z przedstawicielami firm prezentujących swoje produkty.

Cieszymy się, że uczestnikami tej imprezy byli również uczniowie naszej szkoły.

Informacja: Anna Dobrowolska, Arkadiusz Markowski,