Artykuły: Klasy mundurowe

Klasy mundurowe w Zegrzu

Dnia 14.09.2016 r. uczniowie klas wojskowych uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 97. rocznicy powstania Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Wychowanie patriotyczne w klasach mundurowych

"Każdy z Was, młodzi przyjaciele,

znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte.

Jakiś obowiązek, powinność,

od której nie można się uchylić…”

IX Wyścig kolarski

W sobotę 10.09.2016 na ulicach Płońska odbył się IX Wyścig Kolarski pod patronatem Solidarności rejonu Płońsk. Zostało rozegranych 7 wyścigów w różnych kategoriach wiekowych.

Święto Jednostki w Kazuniu

W dniu 09.09.16 r. uczniowie klas pierwszych mundurowych wzięli udział w Święcie Jednostki w Kazuniu. Młodzież uczestniczyła w polowej Mszy Świętej i Apelu Poległych. Reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 wspólnie z Dyrekcją złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych saperów. Pierwszoklasiści mieli okazje uczestniczyć w uroczystej zbiórce żołnierzy  Pułku Saperów z Kazunia i obserwować uroczystą defiladą żołnierzy z Kazunia oraz pokaz sprzętu wojsk inżynieryjnych.

77 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi po wakacyjnej rozłące. Ale był również inny wrzesień... Wrzesień 1939 roku.

Dnia 01.09.2016r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku wspólnie z Dyrekcją i wychowawcami klas: p. M. Zielińską - Nosarzewską, p. A. Witólską, p. A. Dobrowolską, p. D. Gut- Pacuszką i płk. G. Koprem wzięli udział w obchodach  77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.