Artykuły: Bieżące wydarzenia

Spektakl profilaktyczny

08 stycznia 2016r. uczniowie klasy II LP ZS nr 1 w Płońsku pod kierunkiem p. Doroty Gut-Pacuszki przygotowali wzruszający spektakl, pt.,, Złodziej marzeń”. Dzięki życzliwości proboszcza parafii, księdza Zbigniewa Sajewskiego, spektakl wystawiony został w sali teatralnej Kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Adresowany był szczególnie do uczniów klas III gimnazjum. Scenariusz spektaklu został oparty na wspomnieniach dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. To spektakl o emocjach, które towarzyszą rodzinom dysfunkcyjnym, gdzie świat widziany jest przez pryzmat butelki

i dźwięku szkła.

13 grudnia 1981r - Pamiętamy!

11 grudnia 2015r. uczniowie klas mundurowychZS nr 1 pod kierunkiem p. Anny Dobrowolskiej i p. Lucyny Pareckiej - Łaszczyk przygotowali program artystyczny pod hasłem: ,,13 grudnia  1981 r.- można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”.

Młodzież prezentowała fragmenty wspomnień uczestników wydarzeń, recytowała wiersze S. Barańczaka, R. Krynickiego i Z. Herberta. Teksty literackie zostały wzbogacone artystycznym wykonaniem znanych piosenek upamiętniających grudzień 1981r.. ,,Mury” Jacka Kaczmarskiego i ,,Ojczyzno ma” perfekcyjnie zaśpiewała Klaudia Ceglarz z klasy II LW, natomiast w klimat wydarzeń wprowadziła słuchaczy Magda Matuszewska z klasy I LW, która wykonała balladę ,,13 grudnia roku pamiętnego”.

Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Romantycznej

Dnia 03.12.2015r. w Opinogórze odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Romantycznej dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, studentów imiłośników recytacji. Celem konkursu było upowszechnienie twórczości Zygmunta Krasińskiego i literatury romantycznej oraz rozwijanie uzdolnień twórczych uczniów. ZS nr 1 w Płońsku reprezentowali następujący uczniowie: Paulina Branczewska z klasy II LW, Milena Podlecka z klasy II LP oraz Przemysław Białoskórski z klasy II TR. Opiekunami artystycznymi młodzieży były panie uczące języka polskiego: p. Anna Dobrowolska i p. D. Gut -Pacuszka.

,,Podchody patriotyczne”

Dnia 27.11.2015 r. w ZS nr 2 w Płońsku odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Podchody patriotyczne”. W niezwykle wyrównanej rywalizacji wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu płońskiego. Wśród nich znalazło się dziewięcioro reprezentantów ZS nr 1: Damian Caban (IV TR), Julita Jankowska (III LPS), Stanisław Niedźwiecki (II TMT), Piotr Jędrzejak (III k), Milena Podlecka(II LP), Klaudia Jędrzejewska (II LP), Anita Kalinowska (I LW), Aleksandra Piłatowicz (II LW), Ewelina Klósak(II LW). Uczniowie ci zostali przygotowani przez nauczycieli języka polskiego: A. Dobrowolską, D. Gut-Pacuszkę, M. Lelińską-Tobolską i M. Staniszewską.

Po raz kolejny ,,Szlachetna Paczka”

Uczniowie i nauczyciele ZS nr 1 w Płońsku po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka", by wspomóc potrzebujących.