Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Ogólnopolski Przegląd Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe 2016

Na początku grudnia 2015 roku Grupa Teatralna Języka Angielskiego A&A, wzięła udział w  Ogólnopolskim Przeglądzie Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Nr 106 w Warszawie wraz z Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów. Konkurs został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. W przeglądzie wybierany jest także najlepszy aktor. Na najlepszego performera  przeglądu czeka nagroda m.in. w postaci obozu letniego z warsztatami aktorskimi, ufundowana przez Camport Anna Madajska.

XLVII Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego

W dniu 3 grudnia 2015 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się szkolny etap  XLVII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego. W tym roku w eliminacjach szkolnych wzięły udział dwie uczennice:  Katarzyna Mariańska  kl. III LW  - nauczyciel prowadzący mgr Anna Nowakowska i Justyna Jakubowska kl. IV TŻ/F - nauczyciel prowadzący mgr Alina Chylińska

XI Olimpiada Przedsiębiorczości – 3/12/2015.

W dniu 3 grudnia 2015 roku odbył się szkolny etap XI Olimpiady Przedsiębiorczości organizowany przez SGH w Warszawie. Z naszej szkoły wzięło udział 8 uczniów. Organizatorem był pan Stanisław Urban.

40 edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

16 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się 40 edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. W etapie szkolnym wzięło udział 19 uczniów z klas 3LP/S, 3LW, 4 TI/M, 4TS, 2 TMT, 1TMT oraz 1TS, przygotowywanych przez nauczycielki języka angielskiego, panie Małgorzatę Zielińską-Nosarzewską, Annę Jackiewicz-Ochidi, Agnieszkę Urban, Magdalenę Jeżak oraz pana Ireneusza Prusaka. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Anna Jackiewicz-Ochidi.

Wyniki konkursu języka niemieckiego Tag für Tag

Anna Morawska uczennica klasy II LP Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku w marcu ubiegłego roku szkolnego 2014/2015 pod opieką Katarzyny Zalewskiej wzięła udział w ogólnopolskim konkursie językowym na niemieckojęzyczną kartkę z pamiętnika  „Tag für Tag”, organizowanym co roku przez Szkołę Języków Obcych  Glossa w Krakowie.