Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 laureatem konkursu "Kartka dla Niepodległej"."

03.12.2018 r. w Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu „Kartka dla Niepodległej” zorganizowanego z inicjatywy Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W konkursie brało udział ponad 2000 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: literackiej oraz graficznej z wykorzystaniem technik komputerowych.

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła po 3 najlepsze w każdej kategorii. Wśród laureatów znalazł się uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Norbert Popiołkowski uczęszczający do kl. II o kierunku Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Przyznano mu II nagrodę za niezwykle sugestywny projekt graficzny upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała p. Magdalena Orlikowska.

Podczas gali Mazowiecka Kurator Oświaty p. Aurelia Michałowska i Wicekurator Oświaty p. Dorota Skrzypek nagrodzonym uczniom wręczyły dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie z opiekunami zwiedzili Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

29 listopada br. po raz czwarty zorganizowano „Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas o profilu policyjnym reprezentujących: Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – gospodarza Turnieju.

Szkolny konkurs ,,Poznaj swoje prawa pracy”

W dniu 17 listopada przeprowadzono szkolny etap Konkursu Państwowej Inspekcji Pracy.  W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas I i II technikum. W komisji zasiedli: przewodniczący- p. Sławomir Kucharzak, członkowie: p K. Lewandowski oraz p. Adrian Dalecki, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz szkolny inspektor pracy.

Konkurs ,,Świadkowie Niepodległej”

W dniu 17 listopada 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki organizowany przez Wydział Katechetyczny w Płocku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw i inicjatyw patriotycznych w rodzinie i społeczeństwie, kształtowanie postaw społecznych, moralnych i kulturowych wśród młodzieży oraz umiejętność wykorzystania dostępnej literatury dotyczącej bogactwa nauczania Kościoła Katolickiego zgodnie z tematyką konkursu.

Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie od 1 do 8 grudnia uczniowie będą brać udział w finałowych zadaniach Olimpiady w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina. Czeka również na nich bogaty program kulturalny.