Wycieczka na Targi WARSAW MOTO SHOW

W dniu 20 listopada 2015 r. uczniowie klas o profilu samochodowym ITS, IITS, IITS i IVTS (48 uczniów) uczestniczyli w wycieczce na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne WARSAW MOTO SHOW do Warszawy.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w pojazdach samochodowych, najnowszymi modelami pojazdów samochodowych, a także zapoznanie z historią motoryzacji.

Targi motoryzacyjne to nie lada gratka dla młodzieży interesującej się techniką samochodową a głownie nowinkami motoryzacyjnymi.

Młodzież mogła zapoznać się z najnowszymi modelami samochodów. Zaprezentowany został pierwszy polski samochód wyścigowy o nazwie Arrinera. Obok najnowszych modeli przedstawiona została historia motoryzacji w salonie Oldtaimerów. Zaprezentowali się także producenci: opon, felg, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów samochodowych.

Zainteresowanie młodzieży wzbudziła także strefa samochodów wyścigowych, sportowych oraz strefa autotuningu. Można było sprawdzić swoje umiejętności kierowania samochodem na symulatorze. Startując w konkursie można było wygrać drobne upominki.

Kierownikiem wycieczki był p. Z. Pawlak.

Opiekunowie wycieczki: p. E. Michalska, p. M. Pańczuk, p. A. Kraszewski, p. M. Wiśniewski.