Rynek pracy - poznać i zrozumieć

Pierwszy dzień po świętach wielkanocnych był dla uczniów kl. IV TI okazją do spotkania z edukatorkami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Ciechanowie.

Panie, Ilona Trzcińska i Anna Perkowska, zaprezentowały czwartoklasistom tematykę związaną z szeroko pojętym rynkiem pracy, uwzględniając przy tym przeprowadzony z uczniami test osobowości (samopoznania).

Każdy z zainteresowanych mógł skonfrontować swoje wyniki z panującymi tendencjami odnosząc je do potrzeb pracodawców na rynku pracy. Zwłaszcza rynku usług informatycznych. Bez wątpienia była to też próba zestawieniania własnych oczekiwań z oczekiwaniami współczesnego rynku pracy.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach przedmiotu z zajęć specjalizujących (grafika komputerowa) dotyczących działu: Działalność usługowa w zawodzie.

Zdjęcia ze spotkania dostępne w naszej galerii.
Foto: Bogdan Śmigrodzki