Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

8 grudnia 2017 r.  w ZS nr 2 w Płońsku została zorganizowana  IV edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. 21 uczestników reprezentowało  gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Płońskiego.  Jury (p. Bożena Kaliściak – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Płońsku, p. Renata Grabowska – dyrektor  Biblioteki  Pedagogicznej w Płońsku, p. Anna Goliasz – przedstawicielka Starostwa Powiatu w Płońsku, p. Bogumiła Siuda- nauczyciel historii w ZS nr 2 w Płońsku ) oceniało poziom artystyczny, dobór tekstów, dykcję oraz zaangażowanie emocjonalne uczestników.

Sukces literacki tegorocznych maturzystów z ZS 1 w Płońsku

W październiku b.r. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze ogłosiło Konkurs Literacki dotyczący epistolografii Zygmunta Krasińskiego: ,,A więc piszę, bo muszę pisać, piszę dlatego, że piszę, nie mam wyboru mogę tylko pisać...”. Prace, które należało nadsyłać do końca października, miały wykazać się znajomością listów Krasińskiego. Uczestnicy mieli za zadanie wcielić się w rolę poety romantycznego i na podstawie Jego listów przygotować wpisy na fikcyjnym blogu. Swoją kreatywnością i wrażliwością literacką wykazała się Justyna Kaczyńska z klasy III LW, która zajęła I miejsce, pisząc bloga jako nieszczęśliwy poeta tęskniący za ukochanym krajem i zmagający się z zakazanym uczuciem do Delfiny Potockiej oraz Patrycja Kwasiborska (również z klasy III LW), która została wyróżniona przez komisję konkursową za oryginalność pracy.

Szkolny etap Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 13 listopada odbył się szkolny etap  Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, który jest organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Etap szkolny olimpiady zorganizowała pani Agnieszka Urban.

Konkurs „Ada, to nie wypada” rozstrzygnięty

7 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny z przymrużeniem oka pt. „Ada, to nie wypada” tematycznie związany z dwudziestoleciem międzywojennym organizowany przez Starostwo Powiatowe w Płońsku.

,,Chrześcijański Horacy z Mazowsza” w wydaniu uczniów ZS nr 1

Na początku maja 2017r. zostanie rozstrzygnięty konkurs literacki na esej o Horacym jest Starostwo pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do 15 kwietnia 2017r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przesyłali do komisji eseje, które miały być związane z tematem konkursu i miał dotyczyć twórczości Macieja Kazimierza Sarbiewskiego- jak również jego działalności publicznej i roli na dworze króla Władysława IV.

Zespół Szkół nr 1 reprezentowało trzech uczniów: Tomasz Goszczyński i Patryk Radomski z klasy III TR oraz Patryk Chrząszczewski i Joanna Krysiak z klasy I LW.