Artykuły: Bieżące wydarzenia

Staszic na miarę czasów

W dniach od 19-23 marca 2018r. w Zespole Szkól nr 1 w Płońsku odbędzie się tydzień nauki pod hasłem: „Staszic na miarę czasów”. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie nauki wśród młodzieży i pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia.

Do współpracy zaproszono:

- UWM w Olsztynie wydziały: Wydział Nauk Technicznych, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa,

- PWSZ Ciechanów,

- PWSZ Płock, UTH – oddział zamiejscowy w Płońsku,

- Politechnikę Warszawską z Filią w Płocku,

- SGGW w Warszawie.

Zapraszamy!

„Staszic na miarę czasów”- tydzień nauki w ZS 1

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

Serdecznie zaprasza

na inaugurację cyklu zajęć uczniów szkoły z przedstawicielami uczelni wyższych-

„Staszic na miarę czasów”- tydzień nauki w ZS 1

Inauguracja odbędzie się 19 marca 2018  r. o godz. 9.45 w Auli A  budynku ZS nr 1.

Harmonogram wykładów w załączeniu - kliknij aby zobaczyć.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska szkolnego, głównie uczniów stających przed koniecznością dokonania wyboru kolejnej ścieżki kształcenia, w przyszłości wykonywanego zawodu,  Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku przedstawia ofertę realizacji działań z zakresu przygotowania uczniów do wyboru drogi zawodowej i roli pracownika.

Ponieważ wśród priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2017/18 znalazło się wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek, proponujemy  udział uczniów klas III gimnazjum w FESTIWALU  ZAWODÓW, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 14 kwietnia o godzinie 10.00. Taką formę przyjęliśmy dla tegorocznego Dnia Otwartego Szkoły...czytaj więcej

Uczniowie ZS nr 1 podczas warsztatów kulinarnych w Hotelu Narvil

W dniu 6 marca 2018r. uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZS nr 1 w Płońsku wraz z nauczycielami zawodu wzięli udział  w ” Dniu dualnego kształcenia w dziale gastronomii  Hotelu Narvil w Serocku”.

Po szkoleniu z zasad BHP i HACCP, obowiązujących w zakładzie, uczestnicy zostali zapoznani z układem funkcjonalnym działu oraz z wyposażeniem i organizacją pracy. Następnie, pod czujnym okiem kucharzy, na czele z szefem kuchni p. Adamem Kotomskim, cukierników oraz nauczycieli, przystąpili do poznawania tajników pracy na właściwych stanowiskach. Wspólnie z profesjonalistami uczestnicy warsztatów uczyli się dokonywać  obróbki wstępnej nawet mało znanych surowców, przygotowywali wyborne dania, potrawy a przede wszystkim poznawali klimat gastronomii hotelowej.

,,Pączek dla Afryki”

Zamiast samemu zajadać się pączkami czy słodyczami w ostatnie dni karnawału, grupa dziewcząt z klasy IV TŻ ( Magdalena Łepkowska, Katarzyna Szostak, Julita Sobolewska, Klaudia Wolska i Paulina Stefanowska) zorganizowała charytatywną akcję „Pączek dla Afryki”.

Upieczone przez siebie wykwintne ciasta, faworki i babeczki były w dniu 12 lutego sprzedawane na terenie szkoły, a dochód ze sprzedaży został przekazany na akcję ,,Pączek dla Afryki”. W ten sposób każdy z nas mógł pomóc głodnym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.