Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

MIŁOŚNICY KULTURY ROSYJSKIEJ

W środę 16.09.2015 r klasa III LP z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica wybrała się na wycieczkę do Warszawy. W programie wyjazdu znalazły się takie punkty jak: zwiedzanie cerkwi prawosławnej – Katedry Metropolitalnej pod wez. Św. Marii Magdaleny oraz seans rosyjskojęzyczny Wokół Futbolu w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury.

Seminarium naukowo-metodycznym –Konstancin-Jeziorna 13-1/06/15

W dniach 13-14 czerwca 2015 roku w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym Warszawa, Konstancin-Jeziorna odbyło się seminarium naukowo-metodyczne „ Современный учитель русского языка в классе русского мира” w którym uczestniczyły nasze rusycystki Alina Chylińska i Anna Nowakowska

Kartka z pamiętnika Tag für Tag - Konkurs

Uczennica kl ILP Ania Morawska (pod opieką p. K.Zalewskiej) wzięła udział w bieżącej edycji konkursu z języka niemieckiego na „Kartkę z pamiętnika Tag für Tag” organizowanym od wielu lat przez Szkołę Języków Obcych Glossa w Krakowie i opisała kilka jej zdaniem ciekawych dni ze swojego życia od września 2014r do lutego 2015r

Maslenica – gorące święto w zimnej Rosji - 20.04.2015

20 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyło się święto Maslenicy. Historia Maslenicy sięga czasów pogańskich.

Dzień otwarty z językami obcymi 28.03.2015

28 marca 2015 podczas Dnia Otwartego w ZS nr 1 gimnazjaliści mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą nauki języka rosyjskiego, angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.