Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Urodzinowa niespodzianka :)

Urodzinowa niespodzianka

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Narodziny to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu. To właśnie na ich pamiątkę co roku obchodzimy urodziny. Jest to wyjątkowe święto, które chętnie celebrujemy w gronie najbliższych osób.

Podczas pobytu w Grecji bawiliśmy się na dwóch urodzinowych imprezach. W listopadzie swoje urodziny obchodzili Miłosz Drwęcki z klasy 3TG oraz pani Ewa Borawska opiekun praktyk jednej z grup TŻ.

Design thinking (kreatywne projektowanie) – praktyka TG

Podczas kilku dni praktyki zawodowej realizowanej w ramach programu Erasmus+ graficy odbywali ciekawe zajęcia rozwijające ich kompetencje zawodowe. Podczas ćwiczeńz design thinking (kreatywne projektowanie), podstaw komunikacji werbalnej, poznali zasady tworzenia prezentacji produktowych. Tworzyli również archetypy logotypów i zasady ich tworzenia.

Jak powstaje oliwa z oliwek? – praktyka TŻ

Wysokiej jakości oliwa z oliwek jest idealnym dodatkiem do różnego rodzaju dań. Doskonale smakuje z sałatkami i surówkami. Nadaje się również do dań smażonych. Jak powstaje oliwa z oliwek?

Tajniki powstawania oliwy poznawali technicy żywienia i usług gastronomicznych.  Grecka oliwa wyróżnia się walorami smakowymi i właściwościami zdrowotnymi. Znane i renomowane tłocznie, zajmujące się produkcją oliwy, przyjmują do produkcji tylko oliwki wysokiej jakości od znanych i sprawdzonych dostawców. Ich produkty systematycznie doceniane są za wyjątkową jakość, walory smakowe i aromatyczne.

Wizyta u dealera ZETOR i Lamborghini

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zbierali nowe doświadczenia zawodowe na praktyce wyjazdowej. Tym razem udali się do miejscowości Trikala w pięknej Tesalii.  Sprzyjające warunki umożliwiły tu rozwój rolnictwa. Dominujące uprawy to pszenica, jęczmień, kukurydza, ryż, buraki, oliwki i drzewa cytrusowe.

Graficy w firmie Grafix - graphic designer Aggelos Avdanas

Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej Graficy udali się do 200-tysięcznego miasta Larissa, gdzie odwiedzili firmę Graphix - graphic designer Aggelos Avdanas. Uczniowie odbyli inspirującą rozmowę o zawodzie grafika, co jest w tej pracy najważniejsze. Poznali znaczenie kreatywności i pracy zespołowej tego zawodu. Dowiedzieli się również, jak należy traktować klienta, żeby czuł się wyjątkowo.