Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Powiatowy Konkurs Recytatorski

20 marca 2018r. w Czytelni MBP w Płońsku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem: ,,Adam Asnyk i Zbigniew Herbert. Siła twórczości poety- filozofa i poety- kultury”.

Przesłuchania konkursowe przebiegały w dwóch kategoriach: młodzież gimnazjalna i licealna. Celem przedsięwzięcia było: popularyzowanie literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

XV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 14 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 w Płocku odbył się półfinał XV edycji Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Grudniowe sukcesy uczniów ZS nr 1

Grudzień to miesiąc obfitujący w konkursy recytatorskie. 8 grudnia uczennica klasy I LPKatarzyna Osmańska odbierała z rąk Starosty Powiatu Płońskiego nagrodę rzeczową za zajęcie I miejsca w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Podchody Patriotyczne”, a 9 grudnia w Oranżerii Muzeum Romantycznego w Opinogórze podczas Koncertu ,,W świątecznym tonie”, wspólnie z innymi nagrodzonymi, odebrała wyróżnienie z rąk p. Romana Kochanowicza - Dyrektora Muzeum. Katarzyna Osmańska reprezentowała szkołę wspólnie z tegorocznym maturzystą- Przemysławem Białoskórskim z klasy IVTR.

Konkurs - ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci’’

28 listopada 2017r. rozstrzygnięto konkurs powiatowy na mem i krótką formę filmową o tematyce ekologicznej - ,, Kochasz dzieci nie pal śmieci’’. Prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniane były przez jury, któremu przewodniczyła pani Anna Dumińska – Kierska – Wicestarosta Powiatu Płońskiego. Oceniający brali pod uwagę możliwość wykorzystania filmów lub memów w kampanii społecznej na rzecz edukacji proekologicznej.

Uczennicom naszej szkoły  – Magdalenie Woźniak, Marii Kępczyńskiej i Magdalenie Obrębskiej (kl. II TMG) - przyznano wyróżnienia w kategorii mem. Uczestniczki konkursu wykonały swoje prace w ramach zajęć z zakresu projektów multimedialnych prowadzonych przez pana Bogdana Śmigrodzkiego.

14 grudnia 2017 br. dziewczęta zostały zaproszone na Sesję Rady Powiatu Płońskiego, podczas której wręczono im cenne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

opracowała: M. Staniszewska

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

8 grudnia 2017 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w  Zespole Szkół nr 1: Mateusz Piętka z kl. I LP, Monika Witaszek z kl. II LW i Rafał Brzeziński z kl. III LW uczestniczyli w II etapie Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Razem z 90 uczniami z województwa mazowieckiego pisali test obejmujący wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego, zagrożeń dla bezpieczeństwa w czasie pokoju i wojny. W tym roku dodatkowym zagadnieniem było NATO w systemie bezpieczeństwa narodowego.

Olimpiadę zorganizował Uniwersytet Warszawski.

Uczniowi klasy I LP, Mateuszowi Piętce, zabrakło niewiele (2 punkty), aby znaleźć się wśród wyróżnionych finalistów.

Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Anna Dobrowolska i Dorota Gut-Pacuszka.

Uniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia...