Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Obchody Dnia Niepodległości Polski w Grecji

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Dzień 11 listopada był normalnym dniem pracy dla wszystkich uczniów, odbywających praktyki zawodowe w Grecji. Jednak młodzież wraz z opiekunami nie zapomniała o święcie narodowym. Na plaży przy Poseidon Palace Hotel zebrali się wszyscy uczniowie, by uczcić ten dzień, śpiewając hymn państwowy.

Systemy nawadniające – praktyka TMR

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki kontynuują praktyki zawodowe pod okiem greckich mentorów. Asystują przy naprawach ciągników i maszyn rolniczych oraz ich konserwacji. Dodatkowo odwiedzają zakłady, które zajmują się nie tylko serwisem maszyn, ale także ich sprzedażą. Tym razem uczniowie udali się  do zakładu ZIKOS w Larisie.

Tajniki warzenia piwa – praktyka TŻ

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych doskonalą swoje umiejętności zawodowe, pracując nie tylko w restauracji, ale również odwiedzając miejsca, gdzie są produkowane różne produkty spożywcze. Ciekawa była wizyta w browarze LOLA w Larisie.

Tajemnicze Meteory - wycieczka

W dniu 10 listopada w niedzielny słoneczny poranek uczniowie Technikum Nr 1  wybrali się na wycieczkę do Tesalii, gdzie odwiedzili pracownię ikon oraz  podziwiali  ogromne skały Meteory.

Niezapomniane widoki i naturalna przyroda cieszyła oczy a fenomenalne i tajemnicze Meteory tworzyły magiczną, pełną zadumy atmosferę. Dla wyznawców prawosławia, to miejsca modlitwy i skupienia a dla turystów to niesamowite miejsce, które jest  uznawane za jeden z cudów świata. Wykute w skale 24 prawosławne monastyry pochodzą z XIV i XV wieku i znajdują się  na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

System Figma - praktyki technikum grafiki i poligrafii cyfrowej

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

System Figma - praktyki technikum grafiki i poligrafii cyfrowej

Uczniowie technikum grafiki i poligrafii cyfrowej kontynuują praktyki zawodowe, pracując przy komputerach. Pod okiem profesjonalnych grafików poznawali zasady  pracy i funkcjonowania kolejnych systemów komputerowych, którym był  system Figma.