Artykuły: Bieżące wydarzenia

,,KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI’’ – Konkurs Ekologiczny.

Pan Starosta Powiatu Płońskiego

serdecznie zaprasza Uczniów do wzięcia udziału

w Konkursie Ekologicznym pt ,,Kochasz dzieci nie pal śmieci”.

Jest to konkurs na wykonanie krótkiej formy filmowej albo mema o tematyce szeroko rozumianej ochrony  powietrza np. walki ze smogiem. Najlepsze prace będą ,,żyły” w dalszej akcji edukacyjnej prowadzonej przez nasze Starostwo.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.

,,Wielki sukces uczniów ZS nr 1"

W piątek - 20 października b.r. odbyły się XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach sztafetowych. Finał wojewódzki tym razem gościł w miejscowości Podgórze, w powiecie płockim. Łącznie na zawody przybyło kilkadziesiąt sztafet ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W stawce rywalizujących drużyn znalazła się silna reprezentacja chłopców z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku.

Powtórka z prawa przed maturą

18 października 2017r. klasa III LP pod opieką nauczycielki wiedzy o społeczeństwie p. Małgorzaty Muchy odwiedziła siedzibę Sądu Rejonowego w Płońsku.

Celem wizyty było zapoznanie ze strukturą Sądu Rejonowego i jego poszczególnych wydziałów oraz zwiększenie świadomości prawnej i usystematyzowanie wiedzy uczniów, którzy w maju przystąpią do matury.

Powiatowy Dzień Nauczyciela w murach Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

16 października 2017 r. mieliśmy okazję i wielką przyjemność gościć w naszych szkolnych murach władze powiatu, dyrektorów płońskich szkół, partnerów placówek, przedstawicieli instytucji oraz wyróżnionych nauczycieli powiatu płońskiego. ZS nr 1 pełnił funkcję gospodarza uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

„Podążaj za swoimi marzeniami. One znają drogę”. Te hipnotyzujące słowa  Kobiego Yamady stały się mottem tegorocznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, obchodzonej w Zespole Szkół nr 1  pod hasłem: „Dogonić marzenia”.