XIV Dzień Kukurydzy i Buraka, Poświętne 2012

W dniu 16.09.2012 r odbył się kolejny XIV Dzień Kukurydzy i Buraka, Poświętne 2012 organizowany przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku.

Młodzież naszej szkoły brała czynny udział w przygotowaniach do tej imprezy. Uczniowie pomagali przygotowywać stoiska wystawowe oraz sprzęt rolniczy do prezentacji na polach MODR.

Celem udziału młodzieży w pracach było zapoznanie się ze sprzętem rolniczym wykorzystywanym na dużych obszarach rolnych, gdzie uprawia się buraki cukrowe i kukurydzę np. sieczkarnia Class Jaguar, sieczkarnia samobieżna do kukurydzy New Holland, ciągnik rolny New Holland, ciągnik Class Axion. Ponad to, uczniowie mogli poznać nowe kolekcje odmian buraka cukrowego i kukurydzy oraz środki ochrony tych roślin przed chwastami.

Program imprezy był następujący:

9.00 - 11.30 Ochrona Kukurydzy i buraka przed chwastami , dr Roman Kierzek –Instytut Ochrony Roślin PIB Poznań
11.30 - 12.00 Uroczyste otwarcie XIV Dnia Kukurydzy i Buraka
12.00 – 15.00 Pokazy pracy maszyn na polu doświadczalnym.

W tym samym czasie zainteresowani mogli zwiedzać różne stoiska wystawowe:

•Wystawę ciągników, maszyn, urządzeń i środków do produkcji zwierzęcej,
•Nowości w zakresie środków do produkcji zwierzęcej,
•Kiermasz wydawnictw MODR,
•Kiermasz kwiatów, roślin ozdobnych, krzewów i drzewek owocowych.

Wykładowcy prowadzący prezentacje dużo czasu spędzili na polu doświadczalnym ośrodka rolniczego, udzielając informacji i odpowiedzi na pytania zainteresowanych osób oraz przedstawicieli różnych firm.

Przygotowała:

Agnieszka Urban