Hejt i mowa nienawiści wśród młodzieży - przeciwdziałanie przemocy w szkole.

„Hejt i mowa nienawiści wśród młodzieży – przeciwdziałanie przemocy w szkole”

Pod takim tytułem odbył się powiatowy konkurs , w którym brali udział nasi wychowankowie. Przedmiotem konkursu było wykonanie projektu w formie spotu, krótkiego filmu, reportażu  o tematyce dotyczącej życia szkolnego wolnego od hejtu i przemocy słownej, sprzeciwu wobec tych zjawisk oraz reagowania na przemoc. Postanowiliśmy zaryzykować i stworzyć krótki film na temat hejtu w sieci. Wychowawca Jarosław Płuciennik wraz z wychowankami przygotował film poruszający w/w problem. Główne role w filmie odegrali Norbert Drzazgowski, Michał Starzewski oraz Dominik Kosobudzki. Film Pt” Hejtujesz dużo ryzykujesz” został wyróżniony przez komisję konkursową. W ramach nagrody  wychowankowie pojechali do Warszawy na  całodniową wycieczkę. Odwiedzili Planetarium, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz kino 6D.