Artykuły: Bieżące wydarzenia

Sukces poetycki uczniów ZS1 podczas IV Przeglądu Poezji i Prozy Jana Pawła II

Od 4 lat Zespół Szkół w Nadrożu organizuje Diecezjalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II. W bieżącym roku szkolnym obowiązywało motto: ,,Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży”.

Miłym zaskoczeniem było dla wszystkich to, że młodzież ZS nr 1 zajęła wszystkie możliwie miejsca: I miejsce- Paulina Branczewska z fragmentem ,,Tryptyku Rzymskiego”, II miejsce - Milena Podlecka z fragmentem utworu ,,Źródło”, III miejsce- Przemysław Białoskórski z kwestią Adama z dramatu Karola Wojtyły ,,Przed sklepem jubilera”.

Sukces uczniów kl. 3 LP na Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku zajęli II miejsce w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Legionowie. 15 marca 2017 r. do rywalizacji stanęło ponad 70 drużyn z całej Polski. ZS nr 1 w Płońsku reprezentowali uczniowie w składzie: Magdalena Cywińska, Natalia Pajewska, Krzysztof Najechalski i Dominik Karwowski. Wszyscy zawodnicy to uczniowie klasy III liceum o profilu policyjnym.

Spektakl ,,Żyd na beczce”

10 kwietnia 2017 uczniowie klas maturalnych: IV TI/S, IV TR, IV TŻ/F , III LW oraz II LW wybrali się do MCK na spektakl wystawiany przez Teatr Kielecki na podstawie reportażu Hanny Krall pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

W niedzielę 9 kwietnia uczniowie klas mundurowych wspólnie z dyrekcją ZS nr 1 i wychowawcami wzięli udział w miejskich uroczystościach związanych z 77.rocznicąZbrodni Katyńskiej. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w kościele św. Michała Archanioła w Płońsku.

Spektakl rekolekcyjny pt. „Chrystus połamany" w wykonaniu klasy I LW

28 marca 2017r. uczniowie ZS nr 1 w Płońsku obejrzeli spektakl pt. ,,Mój Chrystus połamany”. Był to kolejny punkt w programie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.