Wieczór wróżb andrzejkowych

Tradycja wróżb andrzejkowych ma długa historię. Dawniej wróżby traktowano bardzo poważnie bo wtedy panny na wydaniu mogły dowiedzieć się więcej na temat przyszłego zamążpójścia. Teraz to wesoła zabawa, trochę z przymrużeniem oka dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych niezależnie od płci.

Aby tradycji uczynić zadość, 26 listopada 2015 roku odbył się w naszym internacie wieczór wróżb andrzejkowych połączony z dyskoteką.

Imprezę przygotowali między innymi wychowankowie: Katarzyna Gronecka, Karolina Piórkowska, Karolina Gawlińska, Natalia Piotrowska, Martyna Prusak (dekoracje sali, wróżby i rekwizyty), Cezary Gut, Damian Milczarek (obsługa sprzętu grającego)

pod opieką wychowawców: p. Joanny Kierszak, Małgorzaty Muniowskiej i p. Jacka Awdejuka.

Do zabawy włączyła się także p. Edyta Dymowska (pracownik obsługi), która wystąpiła w roli wróżki.

W trakcie wieczoru wykorzystano wróżby takie jak:

- lanie wosku,

- serca z imionami przyszłej żony/męża,

- los pod kubkami,

- balony z życzeniami.

Zabawy spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno wychowanków jak i opiekunów. Wszyscy dobrze się bawili, zwłaszcza interpretując cienie rzucane przez odlane z wosku kształty.

Po wróżbach andrzejkowych wychowankowie bawili się na dyskotece.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała