Artykuły: Bieżące wydarzenia

Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 1

6 października 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyła się uroczystość wręczenia uczniom klas trzecich mundurowych certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego i policyjnego. Honorowy patronat nad uroczystością objął Starosta Powiatu Płońskiego.

Wydarzenie to - zgodnie z tradycją szkoły - organizowane jest w Dniu Patrona- Stanisława Staszica, którego 262. rocznicę urodzin świętujemy w tym roku. Towarzyszy mu ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych- uroczyście i oficjalnie przyjętych w poczet uczniów.

Zbiórka karmy dla zwierząt

4 października podczas długiej przerwy uczniowie  klasy IV Technikum Usług Fryzjerskich wraz z opiekunami szkolnego wolontariatu – p. L. Bąk i p. L. Parecka-Łaszczyk, przeprowadzili ,,happening” promujący akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie".

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie.

4 października rozpoczyna się Światowy Tydzień Zwierząt. W naszej szkole zorganizowana została akcja zbierania karmy i artykułów dla psów ze schroniska w Pawłowie. Akcja trwała do środy 11 października. Karmę i artykuły (koce, miski) można przynosić na długiej przerwie do wolontariuszy w holu szkoły.

Zachęcamy do udziału w akcji. Nie bądźmy obojętni- Pomóżmy zwierzakom :)

Stypendyści Starosty Powiatu Płońskiego

W dniu 26.09.2017 r. podczas Sesji Powiatu Płońskiego 3 absolwentów oraz 5 uczniów  naszej  szkoły otrzymało Stypendium Starosty Płońskiego. Stypendia przyznawane są za uczniom osiągającym najwyższe wyniki z  matury, laureatom oraz finalistom olimpiad przedmiotowych oraz najlepszym  sportowcom  startującym indywidualnie i drużynowo.

Tydzień urologii

W dniu 27 września 2017 r uczniowie klas III k i I LW pod opieką nauczycieli Katarzyny Zalewskiej, Anny Dobrowolskiej i Zbigniewa Bieńkowskiego uczestniczyli w konferencji z okazji  „Tygodnia urologii”, zorganizowanej przez  płoński SPZZOZ w Poświętnem.