Uczniowie technikum mechanicznego w FABIE S.A.

W dniu 18.11.2015 r. uczniowie technikum mechanicznego z klasy II TM/S i IV TM zwiedzali, współpracujący od lat z naszą szkołą Zakład FABA S.A. w Baboszewie.

FABA S.A. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w produkcji narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblowego. Od ponad 60-ciu lat produkowane narzędzia cieszą się dużym uznaniem wśród specjalistów, zajmujących się obróbką drewna oraz materiałów drewnopodobnych. Ich wyroby dostarczane są na rynek krajowy i zagraniczny.

Młodzież naszej szkoły mogła zobaczyć nowocześnie wyposażoną bazę maszynową, gdzie produkcja i kontrole procesów technologicznych, odbywa się na najnowocześniejszej generacji urządzeniach elektronicznych i laserowych. Uczniowie mogli obserwować proces produkcji pił, głowic formatyzujących, głowic frezowych, narzędzi do złącz, wierteł, noży i innych części maszyn.

Opiekunowie wycieczki: Tadeusz Więcław i Stanisław Urban.

Przygotował:

Stanisław Urban