Artykuły: Bieżące wydarzenia

Prawo w służbie wojskowej - spotkanie z przedstawicielem WKU

W dniu 22. 09. 2021 odbyło się spotkanie szkoleniowe z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień, z mjr Sławomirem Biragą. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas mundurowych z uregulowaniami prawnymi służby wojskowej - zawodowej i terytorialnej.

Klasa mundurowa na wycieczce historycznej

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy II LW wraz z wychowawcą: p. Anną Markowską oraz opiekunami: p. Marią Bożykowską i p. Adrianną Osmycką, wyjechali na wycieczkę historyczną, śladami pomordowanych w czasie II wojny światowej.
Pierwszym punktem wycieczki były: Palmiry, miejsce pamięci narodowej upamiętniające ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych przez Niemców w czasie wojny na terenie Puszczy Kampinoskiej. Tam uczniowie wysłuchali wykładu o tematyce historycznej, wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej kampanii wrześniowej, po czym przeszli do sali na film dokumentalny. Podczas emisji wielokrotnie podkreślano okrucieństwo i bestialstwo Niemców...

Mistrzowskie lekcje WF

Ruszyły zapisy na stacjonarne wydarzenie 9 października 2021 o godz. 9.00 - 15.00 w POZNANIU.

Organizatorzy zapraszają na jedyne tak kompleksowe wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o wuefistach – praktyczne zgrupowanie nauczycieli realizowane w 100% na sali gimnastycznej i w plenerze!

Certyfikowane warsztaty z prowadzenia atrakcyjnych i kreatywnych lekcji wf w NOWATORSKIEJ FORMULE SPOTKANIA:

W ciągu 5 h warsztatów realizowanych w blokach tematycznych równolegle przez kilku ekspertów poznasz i przećwiczysz aktywności wspomagające nowoczesne lekcje wf

pomiędzy warsztatami jak już będzie luźniej, doładujesz się szybką merytoryczną pigułką wiedzy związaną z poszerzaniem aktualnego warsztatu pracy.

Zapisy na stronie: https://mistrzowskielekcjewf.pl/

Jak uczyć żeby nauczyć – dobre metody nauczania języka angielskiego – intensywne szkolenia.

Projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.Dniu 20 września 2021 odbył się pierwszy dzień szkolenia w ramach Projektu realizowanego na podstawie umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Powiatem Płońskim a Tækniskólann, Skólavörðuholt, Reykjavík, Iceland
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości przez koordynatorów projektu panią Annę Wichowska – Szcześniewska z Zespołu Szkół w Raciążu i pana Zbigniewa Maraszka z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Płońsku.

Pieszo do Czerwińska

W sobotę, 11 września 2021r., młodzież z kl. 3 LMp wzięła udział w Młodzieżowej Pieszej Pielgrzymce z Płońska do Czerwińska n. Wisłą. Uczniowie pokonali ponad 30 kilometrową trasę, którą w XV w. przemierzał Władysław Jagiełło, prowadząc wojska pod Grunwald.

W trakcie wędrówki poznawali piękno ziemi mazowieckiej, historię klasztoru w Czerwińsku i przeprawy wojsk Jagiełły przez Wisłę. Na koniec odbyło się wspólne biesiadowanie przy grillu, a młodzież dzieliła się swoimi wrażeniami. Dawało się odczuć satysfakcję z pokonania trudności i dotarcia do celu. Uczestnictwo miało charakter dobrowolny, a jednym z celów była integracja grupy.

Małgorzata Mucha