Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku wyróżniony w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie 01.12.2018r.  do 08.12.2018r.  trzech uczniów ZS nr 1 im S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski kl. II TR, Filip Czaicki kl. III TŻ i Jakub Wiśniewski kl. I TŻ przebywało w Moskwie w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina i brało udział w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Martinstag w ZS Nr 1 z muzyką, lampionami i ze słodyczami.
11 listopada świętuje się w Niemczech i niektórych regionach Polski, szczególnie w Poznaniu, Dzień Świętego Marcina. Martinstag  to dzień upamiętnienia świętego Marcina z Tours, który w akcie miłosierdzia oddał połowę swojego  płaszcza marznącemu żebrakowi.

Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu 13 listopada o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas maturalnych z 3LW i 3LP.

„Pygmalion” w teatrze Buffo

W dniu 29 października 2018, jak co roku, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku wybrała się do teatru Buffo na spektakl w języku angielskim „Pygmalion”. Dramat autorstwa J.B. Shawa został przedstawiony przez angielską grupę teatralną TNT Theatre Britain w reżyserii Paula Stebbings.