Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

„PEACE Cross-cultural Understanding” - lekcja tolerancji

W dniach od 23.02.2015 do 27.02.2015 Zespół Szkół Nr 1 im.Stanisława Staszica w Płońsku bierze udział w projekcie „PEACE Cross-culturalUnderstanding”, czyli lekcja tolerancji. Przez pięć dni szkoła będzie gościć dwóch wolontariuszy z dwóch różnych krajów: Annie Nim z Kanady oraz Lawrence Chukwidi z Finlandii.

Projekty w języku niemieckim 5-9/01/2015

W dniach 5-9 stycznia 2015 r uczniowie ZS Nr 1 z klas III TŻ Anna Dolińska, Patrycja Krzemińska, Justyna Karcz, Kinga Grzeszczak, IIITF Justyna Jakubowska, Ola Pydynowska, Paulina Zagórska, I TM Łukasz Kowalski, I LW Dawid Cendrowski, ITŻ Ilona Ziółek, Anna Morawska przygotowali wystawę swoich projektów w języku niemieckim wykonane pod kierunkiem Katarzyny Zalewskiej.

Matura 2015 - Języki obce – 25/10/14

W dniu 25/10/14 w Ciechanowie odbyło się szkolenie uzupełniające dla nauczycieli języków obcych, którzy są egzaminatorami OKE. Szkolenie obejmowało zapoznanie się z kryteriami oceny prac na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz szczegółowe sprawdzanie przykładowych prac uczniów, którzy wzięli udział w pilotażowej maturze próbnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie na ,,Kartkę z pamiętnika''

Konkurs obejmuje trzy języki: niemiecki (Tag für Tag), angielski (Day by Day) oraz hiszpański (Día a Día) i jest rozgrywany w kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W bieżącej edycji należy rejestrować się do 10 stycznia 2015, zaś prace konkursowe można przesyłać do 1 marca 2015.

„Frankenstein” w teatrze Buffo - The Monster and the Myth

17 października 2014. po raz kolejny wybraliśmy się do Warszawy do teatru „Buffo”na przedstawienie w języku angielskim „Frankenstein” – spektakl oparty na podstawie powieści angielskiej pisarki i poetki okresu romantyzmu Mary Shelley.