Turniej strzelecki.

3 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie wychowanków klas pierwszych internatów ZS nr 1 i LO z ul. Płockiej. Celem spotkania była integracja wychowanków obu placówek  i Turniej strzelecki.

Punktualnie o godzinie 19.00 mieszkańcy internatu z Płockiej pod opieką p. Kierownik - Renaty Dychto i wychowawcy p. Marka Goliasza przybyli do naszego internatu.

Przed rozpoczęciem turnieju p. Piotr Żochowski – nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa,  zapoznał uczestników z regulaminem szkolnej strzelnicy i zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią. Po szkoleniu, młodzież pod kontrolą  instruktora ,mogła sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu do tarczy z broni pneumatycznej.

Do udziału w turnieju zgłosiło się po 5 wychowanków z obu internatów. Każdy z zawodników oddawał po 5 strzałów do tarczy z odległości 20 metrów.

Po podliczeniu wyników wyłoniono 3 najlepszych ,,strzelców”:

I miejsce – Jakub Matras  - LO Płocka,

II miejsce – Igor Charzyński – ZS nr 1,

III miejsce – Mateusz Gwiazda – LO Płocka.

Po uroczystym wręczeniu dyplomów, pucharów i wykonaniu pamiątkowych zdjęć , młodzież spotkała się w świetlicy, gdzie czekały słodkości,  przygotowane specjalnie na tę okazję przez panie kucharki z Zespołu Szkół nr 1 pod kierunkiem p. Jolanty Grzelak oraz pracownię gastronomiczną pod opieką p. Zenony Szostek.

Inicjatorem spotkania był nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca internatu ZS nr 1 p. Jacek Awdejuk.