Spotkanie z przedstawicielem firmy TRIMBLE

W dniu 18 styczna w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy TRIMBLE nt. urządzeń i systemów agrotroniki w nowoczesnym rolnictwie. Uczestnikami wykładu i prezentacji elementów tego systemu byli uczniowie klas: IIITR, IITR, ITR i IIIr.

Wdrażanie systemu rolnictwa precyzyjnego wynika z potrzeby zwiększania wydajności maszyn, obniżenia kosztów jednostkowych produkcji i zwiększania efektywności wykorzystania stosowanych środków produkcji, co skutkuje ograniczeniem ich negatywnego wpływu na środowisko.

Firma TRIMBLE  oferując rozwiązania z zakresu nawigacji i kierowania pojazdem, monitorowania plonów oraz szeroki wachlarz usług korekcyjnych pomaga sprostać skomplikowanym wyzwaniom technologicznym, jakie niesie ze sobą nowoczesne rolnictwo.

zobacz zdjęcia...

Przygotował: P. Radecki