Artykuły: Klasy mundurowe

Uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku- SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE

W dniach od 19 do  22 czerwca 2017r.  w Bornym Sulinowie odbywał się 40. finał Zawodów Sportowo-Obronnych pod hasłem ,,Sprawni jak Żołnierze”. Mazowsze było reprezentowane przez dziewczęta z klas Liceum Wojskowego przy ZS nr 1 w Płońsku.

Klasy policyjne w ZKP w Sułkowicach

31 maja 2017r. uczniowie klas policyjnych Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Ogólnopolski Turniej klas Policyjnych "Klasa Policyjna Roku 2017"

W dniach 28-30 maja 2017 r. w Szkole Policji w Pile, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, odbył się IX Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2017”.

Wyjazd klasy II LW do Muzeum Romantyzmu i Pozytywizmu

Dnia 25 maja 2017r. młodzież z klasy II LW z wychowawcą p. M. Zielińską- Nosarzewską oraz nauczycielem języka polskiego: p. A. Dobrowolską wzięła udział w literackiej wycieczce do Opinogóry i Gołotczyzny.

,,Za mundurem nie tylko panny sznurem”

Klasy mundurowe w ZS nr 1 w Płońsku funkcjonują od prawie 20 lat i nadal cieszą się zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Nic dziwnego, ponieważ w tych klasach jest czas na naukę, rzeczowe przygotowanie do matury, ale także zapoznanie z funkcjonowaniem jednostki wojskowej.