Artykuły: Klasy mundurowe

Awans uczniów klas policyjnych

16 października 2019 r. w Zespole Szkół nr 1, uczniów II i III klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz kolejny w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych: Robert Osmański i  Grzegorz Osiński reprezentujący Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku - pana insp. Jarosława Brzozowskiego, wychowawca klasy II LP - p. A. Witólska oraz nauczyciele: Piotr Kozera i Arkadiusz Markowski

Po krótkim wstępie p. dyrektor Marzanny Szacherskiej, odczytano postanowienie o mianowaniu uczniów na kolejne stopnie kadetów. Wręczenia aktów dokonali wicedyrektor Agnieszka Rykowska i Grzegorz Osiński, reprezentujący Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku.

zobacz zdjęcia: facebook

75.rocznicy powstania 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu

6 września w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się uroczystości z okazji 75.rocznicy powstania 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu. W tym dniu odbył się  apel, w którym uczestniczyli uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada, w której w której maszerowali uczniowie klasy II LW.

80.rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września uczniowie klas mundurowych wspólnie z dyrektor Marzanną Szacherską, wicedyrektor Agnieszką Rykowską oraz wychowawcami klas mundurowych: p. A. Dobrowolską, p. A. Gizińską, p. D. Gut-Pacuszką, p. A. Witólską oraz p. P. Żochowskim wzięli udział w wyjątkowych uroczystościach upamiętniających  80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

99. Rocznica bitwy pod Arcelinem

Obchody bitwy rozpoczęły się Mszą św. w płońskiej kaplicy parafii pw. św. o. Pio. Ksiądz prof. Ireneusz Mroczkowski przypomniał o męstwie walczących w 1920 roku.  Wspomniał, że ,,…To nie upiększanie historii, to historia prawdziwa. Oni wiedzieli, co oznacza hasło: "Bóg, honor, ojczyzna". Wiedzieli, co to zbawienie…”

99.rocznica Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia 2019r. o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła płońszczanie rozpoczęli uroczystości związane z 99. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Tradycyjnie uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 byli zaangażowani się w celebrację święta.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, po której mowę okolicznościową wygłosił Burmistrz Płońska  Andrzej Pietrasik, mówiąc, że jeden z najważniejszych momentów Bitwy Warszawskiej rozegrał się również na ziemi płońskiej.

zobacz zdjęcia ...