Artykuły: Klasy mundurowe

Spotkanie klas mundurowych z władzami Uczelni Techniczno-Handlowejim. H. Chodkowskiej

Dnia 09.12.2015r. uczniowie klas mundurowych - III LW, III LP i III LPS - wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez władze Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Podczas spotkania z pracownikami uczelni młodzież została zapoznana z bogatą ofertą kierunków kształcenia proponowanych przez szkołę.

Spotkanie młodzieży ZS nr 1 ze świadkiem Zbrodni Katyńskiej

W dniu 09 grudnia 2015r. klasy o profilu policyjnym i wojskowym ZS nr 1 w Płońsku, spotkały się z przedstawicielami Warszawskiego Stowarzyszenia - Rodzina Policyjna, a mianowicie z  p. Aleksandrem Załęskim i p. Markiem Kowalikiem.

Młodzież ZS nr 1 z wizytą w Areszcie Śledczym w Płońsku

W dniu 30.11.2015r. uczniowie klasy I LP odwiedzili Areszt Śledczy w Płońsku. Celem tej wizyty było poznanie funkcjonowania jednej z wielu instytucji, z którymi, na co dzień współpracuje Policja. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Marzena Sady i p. Agnieszka Witólska.

Uczniowie ZS nr 1 na lekcjach historii w warszawskich muzeach.

W dniu 26.11.20015 r. uczniowie klas pierwszych i drugich Liceum Wojskowego uczestniczyli w lekcjach historii w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej oraz w Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie. Młodzież wyjechała po opieką: p. Anny Dobrowolskiej, Małgorzaty Zielińskiej -Nosarzewskiej oraz płk. Grzegorza Kopra.

Wycieczka integracyjna klasy I LP

Dnia 19 listopada 2015 r. uczniowie klasy I LP uczestniczyliw wycieczce integracyjnej do Warszawy. Organizatorem wycieczki był wychowawca klasy: p. A. Witólska. Celem wycieczki było: zwrócenie uwagi na rozwój postawy obywatelskiej, podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w muzeum.