Artykuły: Klasy mundurowe

Wycieczka do Sejmu

Dnia 9 października klasy: 2 LP i 2 LW pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Muchy, p. Anny Gizińskiej oraz p. Roberta Osmańskiego wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Jej głównym celem było odwiedzenie budynku Sejmu, gdzie uczniowie mogli zobaczyć na żywo pomieszczenia, które dotychczas znali jedynie z telewizji. Uzyskali wiele cennych informacji na temat funkcjonowania Sejmu oraz przeprowadzanych w nim obrad.

Uczniowie ZS nr 1 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki

Dnia 13.09.2017 r. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbył się apel z okazji Święta Jednostki. W uroczystości brali udział uczniowie klas I i II liceum wojskowego.  Młodzież miała okazję zapoznać się z ceremoniałem wojskowym oraz była świadkiem defilady pododdziałów

Święto 2. Mazowieckiego Pułku Saperów

8 września 2017 r. klasy pierwsze i drugie liceum o profilu wojskowym wraz z panią wicedyrektor – A. Rykowską oraz wychowawcami: p. P. Żochowskim i p. A. Dobrowolską, wzięły udział Święcie Sapera. Był to tzw. ,,Dzień otwartych koszar”. W uroczystościach wzięli udział: Dowódca Wojsk Lądowych, władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego, Błonia, Czosnowa i Warszawy Zachodniej, dzieci i uczniowie okolicznych przedszkoli i szkół oraz młodzież z klas wojskowych, m.in. klasa I i II LW z Płońska.

Uczniowie klas mundurowych podczas wyjątkowych rocznic

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku. Pomimo, że obchody miały miejsce w wakacje młodzież klas mundurowych ZS nr 1 pamiętała o wydarzeniach sprzed 97 lat i wzięła w nich udział. Bitwa Arcelińska wchodziła w skład Bitwy Warszawskiej i  pozwoliła ostatecznie pokonać bolszewików. Dlatego 15 i 20 sierpnia, Płońsk wspominał bohaterów wojny polsko-bolszewickiej, a nasi uczniowie godnie reprezentowali społeczność uczniowską.

Uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy 2. Mazowieckiego Pułku Saperów

W dniu 22 czerwca 2017r. o godzinie 13.00 w Kazuniu Nowym uczniowie klas wojskowych wspólnie z wicedyrektorem – p. E. Prusakiem oraz wychowawcami: p. M. Zielińską- Nosarzewską, p. A. Dobrowolską, p. P. Żochowskim oraz płk G. Koprem, wzięli udział w ceremonii przekazania obowiązków dowódcy, jego zastępcy.