Artykuły: Klasy mundurowe

Patriotyzm w klasach mundurowych

19 stycznia 2017 r., uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LW wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie byli pod opieką wychowawcy – p. M. Zielińskiej – Nosarzewskiej, p. płk. G. Kopra oraz p. wicedyrektora – Stanisława Urbana.

Wycieczka klas policyjnych

14 grudnia 2016r. uczniowie I i II klasy Liceum Policyjnego wzieli udział w wycieczce do Warszawy, której celem było zapoznanie się z funkcjonowaniem Komendy Głównej Policj -młodzież zwiedzała Policyjne Centrum Edukacji Społecznej oraz wystawę organizowaną przez Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji, a następnie uczniowie zwiedzali wyjątkowe miejsca pamięci- Muzeum Żołnierzy Wyklętych i ofiar PRL-u znajdujące się przy ul. Rakowieckiej.

"Więzienie - stracony czas "

W dniu 1.12.2016 r. klasy Liceum Policyjnego  I LP i IIP  uczestniczyły  w  akcji "Tydzień terapeutyczny” organizowanej w ZS 1.

Klasy Liceum Policyjnego na wycieczce w KSP w Warszawie

W dniu 30.11.2016 klasy mundurowe Liceum Policyjnego kl.I LP i kl. II LP zwiedziły Komendę Stołeczną Policji w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem policji, obejrzeli laboratoria kryminalistyczne (podobne do CSI, które są prezentowane w popularnym serialu kryminalnym).

Uczniowie klas wojskowych szlakiem polskich żołnierzy

Dnia 23.11.2016r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej Liceum Wojskowego uczestniczyli w wycieczce tematycznej do Warszawy.

Młodzież zwiedzała Muzeum Wojska Polskiego, które powstało 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski - Józefa Piłsudskiego.