Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

Choinka Noworoczna w Ambasadzie Rosji w Warszawie

17 grudnia 2016 roku Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, wspólnie z Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Polsce, przeprowadził imprezę dla dzieci Rosjan w Polsce oraz uczniów polskich szkół z okazji następującego Nowego Roku. Przedstawienie noworoczne odbyło się  w historycznym gmachu Ambasady Rosyjskiej w Polsce.

XLVIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego

W dniu 8 grudnia 2016 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się szkolny etap XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Dzień Świętego Marcina - Martinstag

14 listopada 2016 r uczniowie klas I LP, I LW, II LP, IILW, II TS, II TŻ, II TMT, II TR, III TFS, IIITŻ, IIILP, IIILW w ZS nr 1 w Płońsku pod opieką Katarzyny Zalewskiej zorganizowali Dzień Świętego Marcina- Martinstag, który jest obchodzony w Niemczech i niektórych regionach Polski w dniu 11 listopada.

Uczniowie ZS nr 1 w Teatrze Buffo

28 października 2016r. po raz kolejny wybraliśmy się do Warszawy do teatru „Buffo” na przedstawienie w języku angielskim „Oliver Twist”. Jest to spektakl oparty na podstawie powieści angielskiego pisarza Karola Dickensa. Wycieczkę zorganizowała Małgorzata Zielińska-Nosarzewska. Uczestniczyli uczniowie klas: 1LW, 2LW, 1LP, 2LP. Opiekę sprawowali: Anna Jackiewicz-Ochidi oraz Ireneusz Prusak.

Uczniowie ZS nr 1 jadą do Smoleńska

W piątek 16 września Klaudia Kępińska z klasy III LW i Przemysław Białoskórski z klasy III TR – laureaci  pierwszego i drugiego miejsca III Powiatowego Konkursu na prezentację multimedialną Rosja wczoraj, dziś, jutro wyjeżdżają na tygodniowy kurs języka rosyjskiego do Państwowego Uniwersytetu w Smoleńsku. Podczas pobytu w Rosji uczniowie zapoznają się z różnymi aspektami języka rosyjskiego (fonetyką, leksyką, gramatyką i składnią).