Artykuły: Bieżące wydarzenia

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”

Dnia 15.06.2018 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs skierowany do uczniów klas policyjnych zatytułowany: „Policjanci w służbie historii”. Do konkursu zgłosiło się 113 drużyn z całego kraju, ale tylko 57 dokończyło zadanie zgodnie  z regulaminem. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku znaleźli się na liście laureatów II edycji konkursu. To ogromny sukces szkoły, ale przede wszystkim uczniów: Marty Żółtowskiej, Dominika Parulskiego i Huberta Bihuniaka z klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym, którzy przygotowywali się do zadania pod czujnym okiem Pani Doroty Gut-Pacuszki, nauczyciela języka polskiego.

Informacja dotycząca stypendium socjalnego

Informacja dotycząca stypendium socjalnego:

Uczniowie zamieszkali w Płońsku, którym przyznano stypendium socjalne proszeni są o dostarczenie rachunków, faktur (potwierdzających ponisione wydatki ) do ZOPO ul. Płocka 19 do dnia 20 czerwca 2018 r.

Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2017/2018 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku, tegoroczni maturzyści: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki, odnieśli sukces w XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przemek uzyskał tytuł laureata, osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji. Laureat, oprócz odebranej nagrody rzeczowej, przez najbliższe 9 miesięcy będzie otrzymał stypendium Banku BGŻ. Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki zakwalifikował się w 3 dziesiątce, uzyskując tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali indeksy na wybrane kierunki z zakresu mechanizacji rolnictwa.

VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - ,,Wyśpiewaj swój talent”

Dnia 07.06.2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.

„ Przerwa na zdrowie w ZS nr 1”

W dniu 5 czerwca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbył się happening pod nazwą „Przerwa na zdrowie”, który stanowił zwieńczenie projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Organizatorami akcji była Szkolna Grupa PaTPORT –owa oraz Szkolna Komisja Promocji Zdrowia: D. Kawczyńska, M. Gołębiowska – Łaska, D. Rapusta, H. Baniak, E. Kunkowska, M. Kon, E. Borawska, L. Parecka – Łaszczyk, J. Kierszak, J. Płuciennik, oraz A. Markowski.