Artykuły: Klasy mundurowe

BIEG KU CZCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W niedzielę 28 lutego 2016r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica wzięli udział w biegu ku czci Żołnierzy Wyklętych organizowanym na terenie całego kraju. Przed godziną 17.00 na ulicy Kopernika, przy Miejskim Centrum Kultury, zgromadzili się widzowie i uczestnicy biegu. Każdy mógł spróbować swoich sił na dystansie 5km w pętli od MCK do ronda im. Żołnierzy Wyklętych.

zobacz zdjęcia...

Msza za Ojczyznę

18 lutego 2016 r. po raz kolejny uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli we  Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LW wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie byli pod opieką: wychowawcy – p. A. Dobrowolskiej i p. płk. G. Kopra.

Klasy mundurowe na wycieczce integracyjnej

W dniu 23.02.2016r. uczniowie klas pierwszych mundurowych (53 osoby) uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu geografii i historii. Inicjatorką i głównym organizatorem wycieczki była p. A. Witólska. Młodzież wyjechała po opieką nauczycieli:

p. M. Zielińskiej-Nosarzewskiej, p. D. Kawczyńskiej oraz płk. G. Kopra.

zobacz zdjęcia w Galerii

zobacz na facebooku

Patriotyzm klas mundurowych

21 stycznia 2016r.już po raz czwarty uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 wPłońsku uczestniczyli we  Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I LP oraz poczet sztandarowy z klasy II LW wraz z opiekunami: p. A. Witólską i p. płk. G. Koprem.

71 rocznica zbrodni na Piaskach

Dnia 19 stycznia 2016 r. uczniowie klas mundurowych: I i II LW oraz I LP z opiekunami: p. płk G. Koprem, p. A. Dobrowolską, p. A. Witólską oraz p. M. Zielińską - Nosarzewską, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 71. rocznicę wyzwolenia Płońska spod okupacji hitlerowskiej.