Artykuły: Bieżące wydarzenia

Walentynki na MAxxxa w ZS nr 1!

W poniedziałek 30.01.2017 r. naszą szkołę odwiedził  zaprzyjaźniony reporter radia RMF Maxxx Ciechanów, pan Kamil Puternicki, który przybył do nas z walentynkową misją. Reporter zaprosił uczniów do podzielenia się ze słuchaczami radia walentynkowymi życzeniami dla drugiej połówki, pozdrowieniami dla ulubionych profesorów, a także zachęcił do wyznania skrywanych uczuć dla tajemniczych sympatii.

PŁOŃSK ZIELONYM MIASTEM

Chcesz mieć wpływ na poprawę

powietrza w PŁOŃSKU?

Złóż swój podpis pod

PETYCJĄ DO WŁADZ MIASTA PŁOŃSKA

I POWIATU PŁOŃSKIEGO.

CZEKAMY NA WAS

Podpisy pod petycją zbieramy

od 1-3 lutego 2017

Zapoznaj sie z treścią naszej petycjiSmile

Klasa II LW na ,,Lekcji w kinie”

18 stycznia 2017r. klasa II LW wspólnie z nauczycielem języka polskiego wzięła udział w warsztatach na temat roli mediów w życiu społecznym.

Maturzyści obejrzeli adaptację ,,Ferdydurke” Gombrowicza.

,,Ferdydurke” Witolda Gombrowicza jest szczególną pozycję w prozie polskiej XX wieku. Teatr Edukacji z Wrocławia zaproponował uczniom płońskich szkół ciekawą adaptację. Nauczyciele - poloniści z ZS nr 1 postanowili skorzystać z oferty i po omówieniu lektury, dnia 17 stycznia 2017r. wybrali się ze swoimi uczniami na spektakl.

Płońskie Palmiry

Dnia 18.01.2017r. uczniowie klas mundurowych: I LW i II LP wzięli udział w obchodach 72. rocznicy mordu na mieszkańcach powiatu płońskiego. Uroczystość odbyła się przy pomniku upamiętniającym miejsce mordu dokonanego przez hitlerowców.