Artykuły: Bieżące wydarzenia

Żołnierze Wyklęci – uroczysty apel 1/03/15

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony w Polsce od 2011 roku. Z tej okazji 4 marca 2015 r. uczniowie klas mundurowych: 3 LP, 3LW, 2LW oraz technikum 2TI/S, 2TŻ, 1TR przygotowali uroczysty apel – montaż słowno-muzyczny.

GORĄCZKA ZŁOTA W ZS NR 1!!! 17/11/2014
Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja pomocy charytatywnej dla najuboższych dzieci i ich rodzin. Każdego roku Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję "Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji społecznej organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Płońsku. W terminie od 17 listopada do 15 grudnia 2014 zbierano na terenie szkoły monety 1, 2 i 5-groszowe. Głównym celem przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na zakup paczek świątecznych dla najbiedniejszych dzieci z powiatu płońskiego.

Opieka nad zabytkowym grobem

W dniu 30.10.2014r. młodzież z klasy I Liceum Policyjnego pod opieką pedagoga szkolnego Pani Moniki Gołębiowskiej- Łaska i wychowawcy klasy Pani Doroty Gut- Pacuszka uczestniczyła w sprzątaniu zabytkowego grobu rodziny Goździewskich na cmentarzu parafialnym w Płońsku.

Z funduszy szkolnych zakupione zostały znicze oraz kwiaty, które uczniowie złożyli na grobie.

Opieka nad zabytkowym grobem związana jest z kilkuletnią współpracą pomiędzy szkołą a Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska w ramach projektu „Spuścizna” oraz Parafią pw. św. Michała Archanioła - zobacz galerię zdjęć

Rewizyta młodzieży z Ukrainy 12-15.06.2014

Od 12-15 czerwca gościliśmy 15 – osobową delegację z naszego partnerskiego Rejonu Kovelskiego na Ukrainie. Wizyta odbyła się w ramach podpisanej 21 czerwca 2013r umowy międzynarodowej o współpracy Powiatu Płońskiego z Rejonem Kovelskim na Ukrainie.

Rowerowy Rajd Wolności 04.06.2014

04 czerwca uczniowie ZS nr 1 w Płońsku uczcili 25. rocznicę wolnych wyborów, organizując rajd rowerowy. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem, biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy uczniowie musieli przebyć rowerem dodatkową drogę np. z Baboszewa, Gumina lub Baboszewa (miejsc swojego zamieszkania).